VIRBAC CAT Efipro Spot -On

Nowe

Roztwór do nakrapiania zawierający fipronil.
Zestaw 4 pipet.

Więcej szczegółów


Jeżeli zapłacisz przelewem bankowym zwykłym dostaniesz dodatkowy rabat!

Koszt z rabatem: 37,14 zł -(%2)

Więcej informacji

ZE WZGLĘDU NA WPROWADZONY ZAKAZ SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ TEGO RODZAJU PRODUKTÓW ZAKUP TEGO TOWARU MOŻLIWY JEST JEDYNIE PRZEZ ODBIÓR OSOBISTY W JEDNYM Z NASZYCH SKLEPÓW STACJONARNYCH.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

  • zwalczanie infestacji pcheł (ctenocephalides spp.) I kleszczy (dermacentor reticulatus)
  • produkt zapewnia skuteczną ochronę przed nową infestacją dorosłymi postaciami pcheł przez okres do 8 tyg
  • produkt zapewnia skuteczną ochronę przed pajęczakami przez okres do 4 tygodni - w przypadku kleszczy (rhipicephalus sanguineus, ixodes ricinus, dermacentor reticulatus)
  • w przypadku obecności kleszczy niektórych gatunków (rhipicephalus sanguineus, ixodes ricinus) podczas stosowania produktu, nie wszystkie kleszcze mogą być zabite w ciągu pierwszych 48 godz, ale mogą być zabite w ciągu tygodnia
  • produkt może być stosowany jako element strategii zwalczania apzs (alergicznego pchlego zapalenia skóry), wcześniej zdiagnozowanego przez  lekarza weterynarii.
     


SKŁAD:
Skład podany jest w tabeli <dział zdjęć>


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
W przypadku lizania się zwierzęcia, może dojść do wystąpienia krótkotrwałego nadmiernego ślinienia, głównie zależnego od rodzaju składnika produktu.
Spośród wyjątkowo rzadko występujących działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu mogą pojawić się przemijające reakcje skórne w miejscu zastosowania preparatu (przebarwienie skóry, miejscowe wyłysienie, świąd, rumień) i uogólniony świąd lub wyłysienia. Wyjątkowo mogą pojawić się: nadmierne ślinienie, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulica, depresja, objawy nerwowe), wymioty lub objawy ze strony układu oddechowego.
W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek poważnych objawów lub innych objawów nie wymienionych w ulotce, poinformuj o nich swojego lekarza weterynarii.


STOSOWANIE:
Tylko do użytku zewnętrznego.
Podawać punktowo na skórę odpowiednio do masy ciała w następujący sposób:
1 pipetka 0,5 ml dla kota.
Trzymać pipetkę czubkiem do góry. Uderzyć w wąską część pipetki tak, by mieć pewność, że cała zawartość znajduje się w jej głównej części. Ułamać czubek pipetki wzdłuż wyznaczonej linii.

Odgarnąć sierść tak, by była widoczna skóra. Umieścić końcówkę  pipetki na odkrytej skórze i delikatnie nacisnąć ją kilka razy do czasu całkowitego opróżnienia. Powtórzyć tę czynność w 1 lub 2 różnych miejscach wzdłuż grzbietu zwierzęcia.
Należy upewnić się, że pies nie będzie mógł polizać miejsca, gdzie  zastosowano preparat oraz  że psy nie będą mogły lizać się między sobą po jego zastosowaniu.
Należy unikać nadmiernego zmoczenia preparatem sierści, ponieważ może to powodować sklejanie się sierści w miejscu podania preparatu. Jakkolwiek, jeśli tak się stanie, po 24 godzinach od zastosowania powinno to zniknąć.
Kąpiel godzinę przed zastosowaniem preparatu nie wpływa na  jego skuteczność  przeciwko pchłom. Należy unikać kąpieli/zanurzenia  w wodzie w okresie 2 dni po zastosowaniu preparatu. Niewielkie zanurzenie w wodzie trwające 1 minutę redukuje skuteczność preparatu przeciwko pchłom o 1 tydzień.
Produkt nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do ciała zwierzęcia. Jeśli produkt został zastosowany przed ekspozycją na kleszcze,  kleszcze będą zabite w ciągu pierwszych 24 – 48 godzin od momentu przyczepienia.  Zabicie będzie zwykle wcześniejsze niż pełne wszczepienie kleszcza w skórę, co zminimalizuje, choć nie wykluczy, ryzyko przeniesienia choroby. Po zabiciu kleszcze, zwykle spadają z ciała zwierzęcia, ale te, które pozostaną mogą być łatwo usunięte przez delikatne strzepnięcie.
Pchły często zanieczyszczają kosze, legowiska zwierząt oraz inne miejsca odpoczynku zwierząt, jak dywany, meble, które w przypadku intensywnej infestacji na początku procesu zwalczania powinny być potraktowane odpowiednimi środkami owadobójczymi oraz powinny być regularnie odkurzane.
Gdy produkt jest stosowany jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skory, zaleca się stosowanie produktu raz na miesiąc u zwierząt wrażliwych jak i  u innych psów i kotów przebywających w domu.
Dla optymalnego zwalczania infestacji pcheł w domu, gdzie przebywa wiele zwierząt, u wszystkich psów i kotów powinien być  zastosowany odpowiedni środek owadobójczy.


PRZECIWWSKAZANIA:
Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 2 miesięcy i/lub ważących mniej niż 2 kg w przypadku braku danych.
Nie stosować u zwierząt chorych (np. Choroby układowe, gorączka) lub ozdrowieńców.
Nie stosować u królików, ponieważ mogą pojawić się działania niepożądane, nawet śmierć.
Ten produkt przeznaczony jest dla psów. Nie stosować u kotów, ponieważ może dojść do przedawkowania.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną  lub na  inne składniki produktu.


 ZE WZGLĘDU NA WPROWADZONY ZAKAZ SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ TEGO RODZAJU PRODUKTÓW ZAKUP TEGO TOWARU MOŻLIWY JEST JEDYNIE PRZEZ ODBIÓR OSOBISTY W JEDNYM Z NASZYCH SKLEPÓW STACJONARNYCH.

 

Produkty powiązane