Dr SEIDEL Provita probiotyk 15 dawek Zobacz większe

Dr SEIDEL Provita probiotyk 15 dawek

Nowe

Preparat stabilizujący mikroflorę bakteryjną dla małych zwierząt.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

  • probiotyk Provita stabilizuje mikroflorę bakteryjną
  • poprawia przemianę materii
  • wspomaga działanie układu immunologicznego
  • zwiększa łaknienie i zabezpiecza przed wieloma chorobami przewodu pokarmowego
  • działa jako środek wspomagający leczenie biegunek różnego tła (wirusowych, bakteryjnych, spowodowanych terapią antybiotykową)
  • profilaktyka przeciwbiegunkowa
  • odpowiedni przy zaburzeniach apetytu i przemiany materii, spowodowanych stresem, zmianą pożywienia lub przebytymi chorobamiSKŁADNIKI AKTYWNE:
    Żywe szczepy bakterii saprofitycznych - Lactobacillus acidophilus i Streptococcus faecium. Podawane w dużych ilościach niepatogenne bakterie saprofityczne mają antagonistyczne działanie w stosunku do bakterii patogennych. Poprzez produkcję kwasu mlekowego zakwaszają środowisko uniemożliwiając rozmnażanie się bakterii szkodliwych, walczą z nimi o miejsce adhezji i substancje odżywcze. Na zasadzie bariery kolonizacji zabezpieczają przed zakażeniem Salmonellą sp., E. Coli i C. difficile.
    Witaminy A i E - łagodzą stres, który bywa spowodowany zmianą karmy, przeprowadzką, zmianą właściciela, utratą partnera czy też młodych.
    Ekstrakt z drożdży - ma działanie antystresowe, zwiększa odporność immunologiczną i przeciwdziała powstawaniu nowotworów.
    Glinokrzemian - działa osłaniająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego i wykazuje właściwości absorpcyjne względem wielu toksyn nie dopuszczając do objawów chorobotwórczych.


DAWKOWANIE:
Preparat podawać strzykawką dozującą, bezpośrednio doustnie (lub łącząc z pożywieniem) w ilości:
    psy - do 2 ml dziennie (2 dawki)
    koty i króliki - do 1 ml dziennie (1 dawka)
Preparat podawać przez 7 dni.
Ze względu na zawartość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i żywych szczepów bakteryjnych należy stosować preparat ściśle z zaleceniami producenta. Probiotyk Provita jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi pod warunkiem przestrzegania wskazań producenta co do dawkowania i zachowania zasad higieny.


OPAKOWANIE:
Jedna tubostrzykawka starcza na dwie kuracje dla kotów, małych psów i gryzoni albo na jedną kurację dla psów dużych ras (15ml)

Produkty powiązane