Dr SEIDEL Provita probiotyk 15 dawek Zobacz większe

Dr SEIDEL Provita probiotyk 15 dawek

Nowe

Preparat stabilizujący mikroflorę bakteryjną dla małych zwierząt.

Więcej szczegółów


Jeżeli zapłacisz przelewem bankowym zwykłym dostaniesz dodatkowy rabat!

Koszt z rabatem: 50,86 zł -(%2)

Więcej informacji

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:
  • probiotyk Provita stabilizuje mikroflorę bakteryjną
  • poprawia przemianę materii
  • wspomaga działanie układu immunologicznego
  • zwiększa łaknienie i zabezpiecza przed wieloma chorobami przewodu pokarmowego
  • działa jako środek wspomagający leczenie biegunek różnego tła (wirusowych, bakteryjnych, spowodowanych terapią antybiotykową)
  • profilaktyka przeciwbiegunkowa
  • odpowiedni przy zaburzeniach apetytu i przemiany materii, spowodowanych stresem, zmianą pożywienia lub przebytymi chorobami


SKŁADNIKI AKTYWNE:
    Żywe szczepy bakterii saprofitycznych - Lactobacillus acidophilus i Streptococcus faecium. Podawane w dużych ilościach niepatogenne bakterie saprofityczne mają antagonistyczne działanie w stosunku do bakterii patogennych. Poprzez produkcję kwasu mlekowego zakwaszają środowisko uniemożliwiając rozmnażanie się bakterii szkodliwych, walczą z nimi o miejsce adhezji i substancje odżywcze. Na zasadzie bariery kolonizacji zabezpieczają przed zakażeniem Salmonellą sp., E. Coli i C. difficile.
    Witaminy A i E - łagodzą stres, który bywa spowodowany zmianą karmy, przeprowadzką, zmianą właściciela, utratą partnera czy też młodych.
    Ekstrakt z drożdży - ma działanie antystresowe, zwiększa odporność immunologiczną i przeciwdziała powstawaniu nowotworów.
    Glinokrzemian - działa osłaniająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego i wykazuje właściwości absorpcyjne względem wielu toksyn nie dopuszczając do objawów chorobotwórczych.


DAWKOWANIE:
Preparat podawać strzykawką dozującą, bezpośrednio doustnie (lub łącząc z pożywieniem) w ilości:
    psy - do 2 ml dziennie (2 dawki)
    koty i króliki - do 1 ml dziennie (1 dawka)
Preparat podawać przez 7 dni.
Ze względu na zawartość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i żywych szczepów bakteryjnych należy stosować preparat ściśle z zaleceniami producenta. Probiotyk Provita jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi pod warunkiem przestrzegania wskazań producenta co do dawkowania i zachowania zasad higieny.


OPAKOWANIE:
Jedna tubostrzykawka starcza na dwie kuracje dla kotów, małych psów i gryzoni albo na jedną kurację dla psów dużych ras (15ml)

Produkty powiązane