BAYER Foresto obroża 4,50 g + 2,03 g

Nowe

Szara, bezzapachowa obroża dla psów o masie ciała >8 kg, zabija kleszcze i pchły oraz działa odstraszająco na kleszcze (zapobiega żerowaniu) u psów. Eliminuje wszy i wszoły u psów. Okres ochronny 7-8 miesięcy.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

 ZE WZGLĘDU NA WPROWADZONY ZAKAZ SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ TEGO RODZAJU PRODUKTÓW ZAKUP TEGO TOWARU MOŻLIWY JEST JEDYNIE PRZEZ ODBIÓR OSOBISTY W NASZYM SKLEPIE STACJONARNYM

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

  • obroża przeciwkleszczowa i przeciwpchelna
  • odpowiednia dla psów i kotów o masie większej niż 8kg
  • najlepiej zakładać obrożę przed sezonem na kleszcze
  • w ciągu 24-48h po infestacji produkt powoduje śmierć kleszcza i jego odpadanie bez uprzeniego pożywienia się krwią
  • w momentach sezonu wymiany sierści skuteczność może zostać osłabiona w wyiku utraty substancji, która została uprzednio rozprowadzona po sierści
  • pełna skuteczność rozpoczyna się od założenia oborży
  • wodoodporna, jednak przy długo trwałym wystawieniu na działanie wody lub szamponu długość działania może zostać skrócona (badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca)
  • eliminuje wszy i wszoły u psów
  • zapewnia okres ochronny trwający 7-8 miesięcy
  • długość obroży wynosi 70cmSUBSTANCJA CZYNNA:
Jedna obroża o długości 70 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.


ZASTOSOWANIE:
A) KOTY

W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży.

W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.

Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus)i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.


B) PSY

W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży.

W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.

Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis).

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni.

Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.

Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.
Obroża nie usuwa całkowicie ryzyka zakażenia przez kleszcze.

 ZE WZGLĘDU NA WPROWADZONY ZAKAZ SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ TEGO RODZAJU PRODUKTÓW ZAKUP TEGO TOWARU MOŻLIWY JEST JEDYNIE PRZEZ ODBIÓR OSOBISTY W NASZYM SKLEPIE STACJONARNYM.

 

Produkty powiązane