BEAPHAR Puppy milk 200g Zobacz większe

BEAPHAR Puppy milk 200g

Nowe

Kompletne pożywienie dla osieroconych szczeniąt.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

  • mleko do rozrabiania dla szczeniąt
  • idealny pokarm zastępczy i uzupełniający przy dużych miotach
  • może być podawany od pierwszych dni życia do ok. 35 dnia
  • odpowiedni dla osieroconych szczeniąt
  • nadaje się również dla suk podczas ciąży i laktacji
  • świetnie uzupełnia braki w diecie dla starszych psów i zwierząt w okresie rekonwalescencji
  • optymalnie zbilansowane ilości tłuszczu i białka
  • niezbędne witaminy i minerały


SPOSÓB UŻYCIA:
Przy sporządzaniu mieszaniny należy zachować proporcje: na każdy 1 gram proszku dodać 3 gramy wody
- 1ml wody =1 gram.
- 1 łyżeczka = 2,5 grama  Puppy Milk (proszku).
Wymieszać 30 gram Puppy Milk z 100 ml ciepłej, przegotowanej wody (50-60°C), aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Przy zachowaniu wyżej wymienionych proporcji, gotowa mieszanina powinna wynosić 125 ml. Poza tym zwierzęta muszą mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody, wymienianej każdego dnia.

Pozostawić do ostygnięcia (38°C). Przeczytać uważnie tabelę poniżej z rekomendowanymi dawkami karmienia. Podawać szczenięciu tyle mleka, ile chce (początkowo jego żołądek jest bardzo mały). Przygotowane mleko zużyć w ciągu 24 godzin oraz przechowywać pomiędzy posiłkami w warunkach chłodniczych (2 - 8°C). Przed karmieniem, wymieszać dokładnie wcześniej przygotowane mleko, odlać odpowiednią porcję i podgrzać do temperatury (38°C).
Zaleca się wysterylizować sprzęt (butelka i smoczek) przed każdym karmieniem, zwłaszcza młodych zwierząt.

Niemożliwe jest sprecyzowanie dokładnych dziennych ilości, z uwagi na zróżnicowanie wieku, wielkości zwierzęcia czy rasy, "karmienie na żądanie" jest najlepszym rozwiązaniem. Jakkolwiek orientacyjne wytyczne, dotyczące karmienia są następujące:


SCHEMATY KARMIENIA:
A) OSIEROCONE SZCZENIĘTA
Jeśli szczeniąt nie można dostawić do innej karmiącej suki, wówczas obowiązki związane z karmieniem, pielęgnacją i nauką szczeniąt musi podjąć opiekun. Poniższe wskazówki stanowią zarys postępowania przy karmieniu szczeniąt. Ważna jest systematyczna kontrola wagi szczeniąt, aby móc kontrolować ich wzrost. Najedzone szczenięta zwykle śpią spokojnie po karmieniu. Należy regularnie kontrolować otwór w smoczku w ten sposób, aby po odwróceniu butelki mleko kapało z niego kroplami. Jeżeli otwór będzie zbyt duży szczenię może się zadławić. Natomiast zbyt mały otwór może powodować zasysanie powietrza. Ponadto należy sprawdzać czy nie doszło do zatkania otworu. Regularnie przeprowadzać sterylizację butelek i smoczków. Po każdym karmieniu należy masować brzuszek i okolicę odbytu u szczeniąt w celu stymulacji odruchu oddawania moczu.

B) SZCZENIĘTA W DUŻYM MIOCIE
Jeśli szczenięta przebywają z matką, należy dokarmiać według potrzeby zwierzęcia (tzw. karmienie na żądanie). Częstotliwość karmienia powinna być zachowana, jak w tabeli: ‘schemat dozowania dla osieroconych szczeniąt’. Nie powinno się przekraczać zalecanych ilości.

C) ŻYWIENIE UZUPEŁNIAJĄCE SZCZENIĄT
Gdy Puppy Milk stosuje się jako karmę uzupełniającą dla szczeniąt przebywających ze swoją matką, zaleca się aby najmniejsze i najsłabsze szczenięta pozostawić suce do wykarmienia, zapewniając im dostęp do dodatkowych walorów mleka matki, zaś pokarm mlekozastępczy podawać silniejszym szczeniętom, zgodnie z poniższymi zaleceniami.

Ilości pokarmu podawane szczeniętom – schemat dokarmiania uzupełniającego (w okresie przedodsadzeniowym):
wiek 5-8 tygodni: do 30 ml przygotowanego Puppy Milk dziennie/ na kg masy ciała (do 3% na kg masy ciała)
wiek 8-52 tygodnie: do 10 ml przygotowanego Puppy Milk dziennie/ na kg masy ciała (do 1% na kg masy ciała)

D) SUKI W OKRESIE CIĄŻY I LAKTACJI
do 10 ml przygotowanego mleka dziennie/na kg masy ciała, (do 1% na kg masy ciała). Puppy Milk może być podawany w całym okresie ciąży

E) ZWIERZĘTA CHORE I W OKRESIE REKONWALESCENCJI
Zwierzęta chore i w czasie rekonwalescencji: do 10 ml przygotowanego mleka dziennie / na kg masy ciała (do 1% na kg masy ciała).

Jeśli matka nie produkuje odpowiedniej ilości mleka po porodzie, wówczas można stosować poniższe dawki pokarmu nawet przez kolejne 4 tygodnie.

Produkty powiązane