Kategorie

Producenci

Lista produktów producenta: Farmina

Włoska firma produkująca najwyższej jakości karmę dla psów i kotów pod kilkoma liniami, m.in. z mniejszą zawartościa zbóż lub ich totalnym brakiem, a także linię karm weterynaryjnych. 

Historia Farminy rozpoczęła się w 1965 roku, kiedy doktor Francesco Russo założył Russo Feed – firmę specjalizująca się w sektorze paszowym, która działała w południowych Włoszech.


W 1999 syn Franceska, doktor Angelo Russo, który dołączył do firmy ojca, zdał sobie sprawę z potencjału, jaki przedstawiał sektor pasz dla zwierząt hodowlanych i postanowił wkroczyć na rynek. To właśnie w tym czasie doktor Angelo Russo zaczął współpracować z angielską firmą Farmina Pet Foods z siedzibą z Ingatestone, zdobywając niezbędną wiedzę dotyczącą suchej karmy dla zwierząt. 


Farmina Pet Foods wykorzystuje kurczaka, jagnięcinę, ryby oraz jaja jako podstawowe źródło białka. To wszystko przyczynia się do tworzenia lekkostrawnej karmy z białkiem o wysokiej wartości biologicznej.

Tłuszcze stanowią główne źródło energii dla kotów i psów. Wybór lipidów użytych w karmie ma duże znaczenie dla dostarczania wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych gwarantujących poprawne żywienie oraz przyczynia się do uatrakcyjnienia smaku karmy.

Lekkostrawność oraz biodostępność węglowodanów w naszych karmach jest wynikiem użycia  żu,  niemodyfikowanej genetycznie, ale również jęczmienia, ziemniaków oraz owsu, składników o niskim indeksie glikemicznym. W zbilansowanej diecie odpowiednia ilość dostarczanego błonnika odgrywa istotną rolę w regulacji pasażu jelitowego niestrawionego pokarmu. 

Witaminy, minerały, naturalne przeciwutleniacze i aminokwasy są niezbędne dla zdrowej diety.

Badania Farminy przeprowadzone w ostatnich latach doprowadziły do stworzenia szerokiej gamy produktów, które zaspokajają żywieniowe potrzeby psów i kotów w zależności od ich wieku, wielkości, poziomu aktywności fizycznej, kondycji fizjologicznej oraz chorób.
Więcej

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.