Kategorie

Producenci

Lista produktów producenta: Bio-Groom

Bio-Groom to nazwa wysokiej jakości produktów do pielęgnacji psów i kotów, wykonanych z najlepszych dostępnych składników znanych z łagodności i wydajności. Wyjątkowe produkty pielęgnacyjne dla zwierząt od ponad 40 lat !
W 1971 roku, genialny chemik o imieniu Claus Pohl miał prowizoryczne laboratorium w piwnicy swojego domu w Longview Texas. Pewnego razu jego przyjaciel zapytał go, czy potrafi stworzyć szmpon na pchły, który byłby lepszy od tego, co był dostepny na rynku. Przyjaciel był groomerem i był niezadowolony z istniejacych szamponów. Claus wziął tę prośbę na poważnie.
Przez cały swój wolny czas spędził czas na tworzeniu nowego szamponu, który całkowicie zadowoliłby przyjaciela. Chciał, aby szampon dokładnie mył i jednoczesnie był delikatny, a także zabijał pchły i kleszcze. Chciał również, aby nie wysuszał skóry i sierści. Twierdził, że jego formuła nie wyciąga naturalnych tłuszczów i pozostawia sierść jedwabiście miękka i błyszczącą. Claus był perfekcjonistą, który wyznaczył wysokie standardy. Jego szampon musiał być najlepszy. Zamierzał opracować szampon dla zwierząt domowych, który był przyjazny dla środowiska, zanim pojawił się to w modzie ( lub w swiadomości ludzi). Wyniki końcowe przewyższały oczekiwania jego przyjaciół. Informacja rozprzestrzeniła się i wkrótce Claus miał stałe zamówienia na szampon. Produkcja w tamtym czasie oznaczała mieszanie składników w piwnicy i napełnianie butelek ręcznie. Wkrótce potem nakłonił rodzinę do robienia zamówień i napełniania butelek.

W 1975 r. Firma została przeniesiona do własnego budynku a Claus opracował dodatkowe produkty. Firma zyskała reputację produktów najwyższej jakości i wysokiej jakości usług!
Syn Clausa, Frank miał wizję dalszego rozwoju firmy i kupił działkę na Redmon Road.
W 1986 r. Przenieśli się do nowych obiektów i wprowadzili się do nich w 1987 r. Nowa siedziba mieściła biura handlowe, zakład produkcyjny, magazyn i laboratoria. Cztery dodatkowe rozbudowy tych obiektów miały miejsce od 1987 roku.
Dzisiaj firma Bio-Derm Laboratories rozwija, produkuje i dostarcza ponad 60 produktów do 68 krajów.
Claus zmarł w 1994 roku, a jego syn Frank jest obecnie prezesem firmy. Frank pracował z ojcem od początku napełniania butelek. Jego wizja została osiągnięta i dziś nazwa Bio-Groom jest uznana za jakość produktów pielęgnacyjnych na całym świecie. Firma ma dwóch chemików. Zakład i magazyn nieustannie zajmują się przygotowaniem produktu do wysyłki. Filozofia założycielska jest taka sama, jak na początku:

Bio-Groom to nazwa najlepszych produktów do pielęgnacji zwierząt, wykonanych z najlepszych dostępnych składników znanych z łagodności i wydajności.
Więcej

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.